A virágpor az apiterápia – méhészeti termékekkel való gyógyítás – fontos gyógyhatású terméke, közel fele emészthető fehérje. Az ismert 22 aminosavból 20 megtalálható benne! Teljes növényi étrenden élők számára szinte kötelező, hiszen pótolja – a vegetáriánusonál sokszor tapasztalható helytelen étkezésből kimaradó – fehérjéket.Kiváló vitaminforrás – B1, B2, B6, C, G, H, P, E, folsav, pantoténsav, nikotinsav, stb -, közel százféle enzimet és sok nélkülözhetetlen ásványi anyagot tartalmaz – vas, réz, kén, nátrium, kálium, kálcium, magnézium, mangán, cink, króm, nikkel, szelén, kobalt, lítium.A virágport a lehető legteljesebb mértékben el kell zárni a levegőtől. A virágpor a vitaminokban leggazdagabb méhészeti termék. Különösen fontos C-vitamin, B-vitamincsoport, D-, E-, K- és F-vitamin tartalma. A virágpor szárazanyagának 1-7%-át teszik ki a vitaminok. A virágpor béta-karotinja enzimatikus úton A-vitaminná alakul. Különösen a fehér fűz gazdag benne. A virágpor fehérjékben és szabad aminosavakban egyike a világ leggazdagabb anyagainak. A fehérjék a virágpor 7-35%-át, a szabad aminosavak 10-12%-át teszik ki. Egy ember egész napi fehérjeszükséglete 30g virágpor elfogyasztásával fedezhető.
A virágpor a növények hímivarsejtje, amely a virág bibéjén keresztülhatolva, a magházban lévő nőivarsejttel egyesülve kiváltja a mag, ill. magvak képződését. A „szállítást” vagy élettelen közvetítők (a szél, ritkán a víz), vagy élőlények (rovarok, madarak, emlősök) végzik. A rovarok közvetítő szerepére berendezkedett növények kevesebb, de nagyobb fajsúlyú, általában ragadós pollent termelnek. A pollen nemcsak örökletességi anyagot, hanem táplálékot is tartalmaz, ezért szeretik és viszik haza a méhek. Egy mogyoró barkában pl. 4 millió pollenszem található. Megfelelő körülmények között a méhek képesek jóval nagyobb mennyiségű pollent begyűjteni, mint amennyi a saját szükségletük fedezésére szükséges.
Javítja a fizikai erőnlétet, hatékony gyengeség, alultápláltság, túlfeszített fizikai és szellemi megterhelés, immungyengeség esetén, szabályozza az emésztést – hatásos étvágytalanság, hasmenés és székrekedés esetén is – , segít májpanaszok, prosztatabántalmak előfordulásakor is, serkenti az anyagcsere folyamatokat és a belső elválasztású mirigyek működését, elősegíti a vérképzést, csökkenti a kolleszterinszintet, erősíti a szívizmot, segít a méregtelenítésben.
Reggel,( éhgyomorra csökkenti az étvágyat,ha ez nem cél,inkább evés után)fél liter tiszta vízben feloldok 1 evőkanálnyi virágport és egy evőkanálnyi mézet, és azt jól megiszom, Ez egy napi adag .
A virágpor a méz után a legnagyobb tömegben előállított, fogyasztható méhészeti termék. Magyarországon kereskedelmi forgalomba mindig méhek gyűjtötte, szárított virágpor kerül. A méhek gyűjtötte virágpor „szupertáplálék”, hiszen a nyersroston kívül minden élettanilag szükséges tápanyagot tartalmaz. Ezen kívül növeli a vörös vértestek számát, a szervezet edzettségét, gyorsítja a test regenerálódását, étvágyjavító, elősegíti a jobb tápanyag-hasznosítást és serkenti a szellemi képességet. Jó közérzetet, fokozott aktivitást biztosít. Erősíti a szívizmot (ezért lett a versenylovak takarmányának fontos eleme), valamint magas triprofán-tartalma miatt bevált hajhullás ellen is.
A virágpor zsírszerű anyagainak egy része telítetlen zsírsav. Ezek közül a linolén-, linol- és olajsav biztosítja a káros és felesleges koleszterin kiürítését szervezetünkből.A virágpor sok vasat, közepes mennyiségű cinket és mangánt, alacsonyabb mértékben rezet, nikkelt, kadmiumot, kobaltot, brómot, szelént, stb. tartalmaz.A virágpor ásványianyag-tartalmát a termelési mód és a termőhely talaja befolyásolja. Csak a megfelelő körülmények között, a biokultúra viszonyai mellett virágzó növények adnak teljes értékű pollent.A pollen-érzékenyek se féljenek megkóstolni a méhek gyűjtötte virágport, hiszen az allergia fajspecifikus, a méhek viszont más virágport gyűjtenek, mint amelyek túlérzékenységet váltanak ki.Ne csak a szín, hanem az íz alapján válasszunk magunknak virágport, mert elsősorban ettől függ, hogy milyen szívesen fogyasztjuk. Nem csak a sárga virágpor az „igazi”! Fehér pl. a kakukkfű, lila a ziliz, sárgásvörös a körömvirág, sötétszürke a pipacs virágpora. Ezek mind gyógynövények, tehát virágporuk sajátos hatóanyagokat tartalmaz. Ebben a tekintetben is érdemes megismerkedni a gyógynövények egészségünkre gyakorolt hatásával!Szellemi tevékenységünket fokozza, elősegíti az emlékező- és koncentrálóképességet, véd a „tavaszi fáradtság” ellen is. A virágpor a nátrium-felesleg és az azzal együtt jelentkező kálium-hiány ellensúlyozására is alkalmas. Hatóanyagai nem agresszívek, ezért a virágport kúraszerűen, 10-12 héten át folyamatosan kell fogyasztani. Akkor is használjuk, ha éppen nincs semmi bajunk, hogy továbbra is jól érezzük magunkat.
Hasznos tanácsok a virágport fogyasztóknak:
Reggel,( éhgyomorra csökkenti az étvágyat,ha ez nem cél,inkább evés után)fél liter tiszta vízben feloldok 1 evőkanálnyi virágport és egy evőkanálnyi mézet, és azt jól megiszom, Ez egy napi adag
A virágport lehet szárazon megrágni és inni rá valamit. Vannak, akik joghurttal, vagy gyümölcslével keverten fogyasztják. A virágpor előnyösen fogyasztható mézzel és propoliszos mézzel együtt, így ízletesebb és többirányú a hatása.A virágpor javasolható napi adagja gyermekeknek 20 g-ig, felnőtteknek 20-30 g. Sportolóknak erős igénybevétel alatt 45 g válhat szükségessé naponta.A kimérés történhet egyszerűen kanállal: egy kávéskanálnyi kb. 5 g, egy evőkanálnyi 15 g.Vannak helyzetek, amikor a virágpor megelőzésként, máskor utókezelésként eredményesebb.Megelőzésre javasolható a virágpor többek között megfázás, az influenza, prosztatabántalmak, a vérszegénység, a hiánybetegségek, pajzsmirigytúltengés, magas vérnyomás ellen.A lázzal járó betegségek alatt gyengébb a hatása, viszont a láz elmúltával kiválóan elősegíti a felépülést. Ugyanez áll a trauma, kivérzés, hosszas korházi ápolás, szülés utánra.Sugárkezelések után nagyon hasznos a nemkívánatos mellékhatások kivédésére. Virágpor – az adott készítményben mikronizált (porított) virágpor koncentrált kivonatát alkalmazzák.
A virágpor a méhek legfőbb tápláléka, amely lényegében a virágnövények hímnemű sejtjeiből áll. Ez egy teljes értékű fehérjeforrás (40%), az aminosavak és a zsírok teljes készletével; 70%-a omega-3 típusú pótolhatatlan zsírsav, amelyből általában kevés kerül a szervezetbe. A virágpor 25 nyomelemet (súlyának 38 százaléka), vitaminokat (kivéve a B12-vitamint), enzimeket, hormonokat, bioflavonoidokat, ezen belül a hajszálereket erősítő rutint tartalmaz, amely segíti a zöldhályog elleni küzdelmet.A virágpor szupertáplálék, ami a nyersrost kivételével minden szükséges tápelemet tartalmaz. A pollen legfőbb értékét az aminosavak adják. A 22 ismert aminosavból 20 féle megtalálható benne.
A virágpor a vitaminokban leggazdagabb méhészeti termék, hormonokat és enzimeket is tartalmaz.
A növények faja és termőhelyi körülményei szerint különböző arányban legalább 20 ásványi elem megtalálható benne.
Mivel a méhek előnyben részesítik a nagyobb fajsúlyú virágporokat, nem gyűjtik azokat, amelyek sokáig a levegőben lebegve az érzékeny emberekben allergiát váltanak ki.
•a virágpor elsősorban roboláló hatású, a kimerült, operáció után, a lábadozó, a szülés utáni embernek erős támasza. A fogyni kívánó jóval étkezés előtt vegyen be virágport, és utána kevesebbet kíván enni.•a rendszeres virágporfogyasztás folyamatosan biztosítja a szervezet ellenálló képességét és a magas szintű teljesítményt. Jó hatással van a vérképre, véd a hiánytünetek ellen, elősegíti a figyelem és az emlékezés tartósságát.•Természetgyógyászatban eredményesen használják különféle öregségi betegségek, májkárosodás, prosztata-daganat, keringési és vérellátási zavarok, besugárzási kezelések ártalmai esetében.•ajánlható sportolóknak, nehéz fizikai munkát végzőknél, a tanulásban elfásult gyerekeknek.•a megfelelő mennyiségű pollenfogyasztás jó közérzetet, fokozott aktivitást biztosít. Jól felhasználható hiánytünetek és hormonális betegségek ellen.•jelentős triptofán tartalma miatt alkalmas hajhullás ellen.•előnyös a magas koleszterinszint csökkentésére.•rövid idő alatt érvényesül a hatása a nemi aktivitásra, férfiaknál, nőknél egyaránt.A virágpor nem pszichoszomatikusan hat, hanem szabad aminosavai és hormonjai révén. Hatása nem kötődik az emberhez. Értékes anyagait versenylovak, versenyagarak, valamint fogságban tenyésztendő madaraknál is lehet hasznosítani.
A virágpor a következő tulajdonságokkal rendelkezik:
1. méregtelenítő, antioxidáns, antihisztamin hatású
2. gyulladásgátló, regeneráló, baktériumölő, immunmoduláló hatású
3. fájdalomcsillapító hatású
4. lassítja az öregedési folyamatokat
5. megelőzi és megfékezi a sejtek rosszindulatú átalakulását
6. a szervek támogatója
7. normalizálja a pszichikai tevékenységet
8. elősegíti az izomtömeg növekedését és az energiatermelést
9. fokozza a szervezet teherbírását
10. javítja az étvágyat és a táplálék felszívódását
11. szabályozza a belső elválasztású mirigyek működését
12. növeli a hemoglobinszintet
13. ösztönző hatást gyakorol a gyerekek szellemi fejlődésére és növekedésére
14. helyreállítja az agyműködést
15. növeli az erek rugalmasságát, áteresztőképességét és szilárdságát
16. javítja a gyomor- és bélrendszer működését szorulásnál, bélgyulladásoknál, makacs hasmenésnél
17. javítja a sejtekben az energiacserét
18. Európában már 30 éve sikeresen alkalmazzák a virágport prosztatagyulladás, prosztata-megnagyobbodás és más betegségek kezelésére. A többféle flavonoid, a béta-szitoszteron és más aktív anyagok hatásának köszönhetően csillapítja a fájdalmat, a gyulladást, megfékezi a prosztataszövet elszaporodását.
19. Természetes antibiotikumokat tartalmaz, amelyek képesek megvédeni a szalmonellától és más baktériumoktól.
Javallat:
1. Alvási zavarok, álmatlanság, szellemi túlterheltség.
2. Gyermekkori hiperaktivitás, bepisilés.
3. A neuraszténia különböző fajtái, fóbiák, neurózisok, hisztériák.
4. Migrén.
5. Agyi vérellátás zavarai.
6. Érelmeszesedés, magas vérnyomás.
7. Idegimpulzus elégtelensége, szívgyengeség.
8. Zöldhályog.
9. Vérszegénység.
10. Méreggel, toxinokkal, gyógyszerrel való mérgezés, ezen belül kemoterápiás kezelés rosszindulatú képződmények esetén.
11. Fehér folyás.
12. Fizikai és szellemi elmaradottság.
13. Prosztatagyulladás és -megnagyobbodás, nemi vágy csökkenése.
14. Visszerek, lábszárfekély.
15. Változókori neurózis, fájdalmas menstruáció, a menstruációt megelőző szindróma.
16. Thyreotoxikózis.
17. Az epevezetékek elégtelen áteresztőképessége.
18. Idegi eredetű bőrbetegségek.
19. Epilepszia.
A virágpor a növények hímivarsejtje, amely a virág bibéjén keresztülhatolva, a magházban lévő nőivarsejttel egyesülve kiváltja a mag, ill. magvak képződését. A „szállítást” vagy élettelen közvetítők (a szél, ritkán a víz), vagy élőlények (rovarok, madarak, emlősök) végzik. A rovarok közvetítő szerepére berendezkedett növények kevesebb, de nagyobb fajsúlyú, általában ragadós pollent termelnek. A pollen nemcsak örökletességi anyagot, hanem táplálékot is tartalmaz, ezért szeretik és viszik haza a méhek. Egy mogyoró barkában pl. 4 millió pollenszem található. Megfelelő körülmények között a méhek képesek jóval nagyobb mennyiségű pollent begyűjteni, mint amennyi a saját szükségletük fedezésére szükséges.
Javítja a fizikai erőnlétet, hatékony gyengeség, alultápláltság, túlfeszített fizikai és szellemi megterhelés, immungyengeség esetén, szabályozza az emésztést – hatásos étvágytalanság, hasmenés és székrekedés esetén is – , segít májpanaszok, prosztatabántalmak előfordulásakor is, serkenti az anyagcsere folyamatokat és a belső elválasztású mirigyek működését, elősegíti a vérképzést, csökkenti a kolleszterinszintet, erősíti a szívizmot, segít a méregtelenítésben.
Reggel,( éhgyomorra csökkenti az étvágyat,ha ez nem cél,inkább evés után)fél liter tiszta vízben feloldok 1 evőkanálnyi virágport és egy evőkanálnyi mézet, és azt jól megiszom, Ez egy napi adag .
A virágpor a méz után a legnagyobb tömegben előállított, fogyasztható méhészeti termék. Magyarországon kereskedelmi forgalomba mindig méhek gyűjtötte, szárított virágpor kerül. A méhek gyűjtötte virágpor „szupertáplálék”, hiszen a nyersroston kívül minden élettanilag szükséges tápanyagot tartalmaz. Ezen kívül növeli a vörös vértestek számát, a szervezet edzettségét, gyorsítja a test regenerálódását, étvágyjavító, elősegíti a jobb tápanyag-hasznosítást és serkenti a szellemi képességet. Jó közérzetet, fokozott aktivitást biztosít. Erősíti a szívizmot (ezért lett a versenylovak takarmányának fontos eleme), valamint magas triprofán-tartalma miatt bevált hajhullás ellen is.
A virágpor zsírszerű anyagainak egy része telítetlen zsírsav. Ezek közül a linolén-, linol- és olajsav biztosítja a káros és felesleges koleszterin kiürítését szervezetünkből.A virágpor sok vasat, közepes mennyiségű cinket és mangánt, alacsonyabb mértékben rezet, nikkelt, kadmiumot, kobaltot, brómot, szelént, stb. tartalmaz.A virágpor ásványianyag-tartalmát a termelési mód és a termőhely talaja befolyásolja. Csak a megfelelő körülmények között, a biokultúra viszonyai mellett virágzó növények adnak teljes értékű pollent.A pollen-érzékenyek se féljenek megkóstolni a méhek gyűjtötte virágport, hiszen az allergia fajspecifikus, a méhek viszont más virágport gyűjtenek, mint amelyek túlérzékenységet váltanak ki.Ne csak a szín, hanem az íz alapján válasszunk magunknak virágport, mert elsősorban ettől függ, hogy milyen szívesen fogyasztjuk. Nem csak a sárga virágpor az „igazi”! Fehér pl. a kakukkfű, lila a ziliz, sárgásvörös a körömvirág, sötétszürke a pipacs virágpora. Ezek mind gyógynövények, tehát virágporuk sajátos hatóanyagokat tartalmaz. Ebben a tekintetben is érdemes megismerkedni a gyógynövények egészségünkre gyakorolt hatásával!Szellemi tevékenységünket fokozza, elősegíti az emlékező- és koncentrálóképességet, véd a „tavaszi fáradtság” ellen is. A virágpor a nátrium-felesleg és az azzal együtt jelentkező kálium-hiány ellensúlyozására is alkalmas. Hatóanyagai nem agresszívek, ezért a virágport kúraszerűen, 10-12 héten át folyamatosan kell fogyasztani. Akkor is használjuk, ha éppen nincs semmi bajunk, hogy továbbra is jól érezzük magunkat.
Hasznos tanácsok a virágport fogyasztóknak:
Reggel,( éhgyomorra csökkenti az étvágyat,ha ez nem cél,inkább evés után)fél liter tiszta vízben feloldok 1 evőkanálnyi virágport és egy evőkanálnyi mézet, és azt jól megiszom, Ez egy napi adag
A virágport lehet szárazon megrágni és inni rá valamit. Vannak, akik joghurttal, vagy gyümölcslével keverten fogyasztják. A virágpor előnyösen fogyasztható mézzel és propoliszos mézzel együtt, így ízletesebb és többirányú a hatása.A virágpor javasolható napi adagja gyermekeknek 20 g-ig, felnőtteknek 20-30 g. Sportolóknak erős igénybevétel alatt 45 g válhat szükségessé naponta.A kimérés történhet egyszerűen kanállal: egy kávéskanálnyi kb. 5 g, egy evőkanálnyi 15 g.Vannak helyzetek, amikor a virágpor megelőzésként, máskor utókezelésként eredményesebb.Megelőzésre javasolható a virágpor többek között megfázás, az influenza, prosztatabántalmak, a vérszegénység, a hiánybetegségek, pajzsmirigytúltengés, magas vérnyomás ellen.A lázzal járó betegségek alatt gyengébb a hatása, viszont a láz elmúltával kiválóan elősegíti a felépülést. Ugyanez áll a trauma, kivérzés, hosszas korházi ápolás, szülés utánra.Sugárkezelések után nagyon hasznos a nemkívánatos mellékhatások kivédésére. Virágpor – az adott készítményben mikronizált (porított) virágpor koncentrált kivonatát alkalmazzák.
A virágpor a méhek legfőbb tápláléka, amely lényegében a virágnövények hímnemű sejtjeiből áll. Ez egy teljes értékű fehérjeforrás (40%), az aminosavak és a zsírok teljes készletével; 70%-a omega-3 típusú pótolhatatlan zsírsav, amelyből általában kevés kerül a szervezetbe. A virágpor 25 nyomelemet (súlyának 38 százaléka), vitaminokat (kivéve a B12-vitamint), enzimeket, hormonokat, bioflavonoidokat, ezen belül a hajszálereket erősítő rutint tartalmaz, amely segíti a zöldhályog elleni küzdelmet.A virágpor szupertáplálék, ami a nyersrost kivételével minden szükséges tápelemet tartalmaz. A pollen legfőbb értékét az aminosavak adják. A 22 ismert aminosavból 20 féle megtalálható benne.
A virágpor a vitaminokban leggazdagabb méhészeti termék, hormonokat és enzimeket is tartalmaz.
A növények faja és termőhelyi körülményei szerint különböző arányban legalább 20 ásványi elem megtalálható benne.
Mivel a méhek előnyben részesítik a nagyobb fajsúlyú virágporokat, nem gyűjtik azokat, amelyek sokáig a levegőben lebegve az érzékeny emberekben allergiát váltanak ki.
•a virágpor elsősorban roboláló hatású, a kimerült, operáció után, a lábadozó, a szülés utáni embernek erős támasza. A fogyni kívánó jóval étkezés előtt vegyen be virágport, és utána kevesebbet kíván enni.•a rendszeres virágporfogyasztás folyamatosan biztosítja a szervezet ellenálló képességét és a magas szintű teljesítményt. Jó hatással van a vérképre, véd a hiánytünetek ellen, elősegíti a figyelem és az emlékezés tartósságát.•Természetgyógyászatban eredményesen használják különféle öregségi betegségek, májkárosodás, prosztata-daganat, keringési és vérellátási zavarok, besugárzási kezelések ártalmai esetében.•ajánlható sportolóknak, nehéz fizikai munkát végzőknél, a tanulásban elfásult gyerekeknek.•a megfelelő mennyiségű pollenfogyasztás jó közérzetet, fokozott aktivitást biztosít. Jól felhasználható hiánytünetek és hormonális betegségek ellen.•jelentős triptofán tartalma miatt alkalmas hajhullás ellen.•előnyös a magas koleszterinszint csökkentésére.•rövid idő alatt érvényesül a hatása a nemi aktivitásra, férfiaknál, nőknél egyaránt.A virágpor nem pszichoszomatikusan hat, hanem szabad aminosavai és hormonjai révén. Hatása nem kötődik az emberhez. Értékes anyagait versenylovak, versenyagarak, valamint fogságban tenyésztendő madaraknál is lehet hasznosítani.
A virágpor a következő tulajdonságokkal rendelkezik:
1. méregtelenítő, antioxidáns, antihisztamin hatású
2. gyulladásgátló, regeneráló, baktériumölő, immunmoduláló hatású
3. fájdalomcsillapító hatású
4. lassítja az öregedési folyamatokat
5. megelőzi és megfékezi a sejtek rosszindulatú átalakulását
6. a szervek támogatója
7. normalizálja a pszichikai tevékenységet
8. elősegíti az izomtömeg növekedését és az energiatermelést
9. fokozza a szervezet teherbírását
10. javítja az étvágyat és a táplálék felszívódását
11. szabályozza a belső elválasztású mirigyek működését
12. növeli a hemoglobinszintet
13. ösztönző hatást gyakorol a gyerekek szellemi fejlődésére és növekedésére
14. helyreállítja az agyműködést
15. növeli az erek rugalmasságát, áteresztőképességét és szilárdságát
16. javítja a gyomor- és bélrendszer működését szorulásnál, bélgyulladásoknál, makacs hasmenésnél
17. javítja a sejtekben az energiacserét
18. Európában már 30 éve sikeresen alkalmazzák a virágport prosztatagyulladás, prosztata-megnagyobbodás és más betegségek kezelésére. A többféle flavonoid, a béta-szitoszteron és más aktív anyagok hatásának köszönhetően csillapítja a fájdalmat, a gyulladást, megfékezi a prosztataszövet elszaporodását.
19. Természetes antibiotikumokat tartalmaz, amelyek képesek megvédeni a szalmonellától és más baktériumoktól.
Javallat:
1. Alvási zavarok, álmatlanság, szellemi túlterheltség.
2. Gyermekkori hiperaktivitás, bepisilés.
3. A neuraszténia különböző fajtái, fóbiák, neurózisok, hisztériák.
4. Migrén.
5. Agyi vérellátás zavarai.
6. Érelmeszesedés, magas vérnyomás.
7. Idegimpulzus elégtelensége, szívgyengeség.
8. Zöldhályog.
9. Vérszegénység.
10. Méreggel, toxinokkal, gyógyszerrel való mérgezés, ezen belül kemoterápiás kezelés rosszindulatú képződmények esetén.
11. Fehér folyás.
12. Fizikai és szellemi elmaradottság.
13. Prosztatagyulladás és -megnagyobbodás, nemi vágy csökkenése.
14. Visszerek, lábszárfekély.
15. Változókori neurózis, fájdalmas menstruáció, a menstruációt megelőző szindróma.
16. Thyreotoxikózis.
17. Az epevezetékek elégtelen áteresztőképessége.
18. Idegi eredetű bőrbetegségek.
19. Epilepszia.
Nincsenek megjegyzések:
Megjegyzés küldése